Gazduire Manga&Anime RoSub
Resurse fan fiction/manga/rpg.

Anunt!
Se cauta membrii staff20%


2 participanți

    Umbra raului

    Simplut
    Simplut
    Membru forum
    Membru forum


    Mesaje Mesaje : 3

    Reputatie Reputatie : 0

    Vârsta Vârsta : 28

    Localizare Localizare : Bucuresti

    Hobby-uri Hobby-uri : Reading/writing/drawing

    Joburi/Distractii Joburi/Distractii : Job - Not yet

    Umbra raului Empty Umbra raului

    Mesaj Scris de Simplut Joi 20 Mar - 3:14

    Hey there m-am gandit sa vin si eu cu un fic...trebuie mentionat ca l-am mai postat si pe alte forumuri ca sa nu se creada ca l-am copiat...hope to enjoy the show

    Partea I-Inceputuri
     
    Prolog
     
     
     In lumina slaba care acapara camera se vedea micutul bebelus si femeia batrana care nu-l scapa din ochi. Legatura de sange dintre ei doi explica de ce iubirea bunicii e atat de mare pentru fiinta firava din patut.Pe chipul ei se vedeau urmele lasate de ani. Ochii ei albastri acaparau toata camera cu privirea atenta. Parul ei negru avea pe alocuri fire albe care se vedeau cu greu in coafura frantuzeasca a batranei. Patutul este zguduit de nelinistea bebelusului. Bunica incepe sa-i cante cu vocea ei suava si lina.
    “Daca ai sti tu ingeras cazut ce destin te asteapta. Unul maret si plin de greutati pe care noi l-am ratat”
     Bebelusul devine din ce in ce mai agitat. Incearca din rasputeri sa spuna ceva dar nu poate. Scartaitul podelei o face pe femeie sa tresara si sa se intoarca. In spatele ei era cel mai mare cosmar al familiei si cel de care i-a fost teama atata timp.
    -Ce cauti tu aici? Intreba ea nelinistita.
    -Am venit sa ucid copilul si pe tine daca mi te opui.
     Hainele lui sumbre ii dadeau femeii fiori. Blugii lui negri erau acompaniati de un tricou alb patat de sange. Refuzul batranei de a-l privi in ochi avea ca scop sa nu ramana imobilizata.
    -Nu te vei atinge niciodata de copil, spuse ea din ce in ce mai nervoasa.
     Isi intinde mana, iar o lumina orbitoare lasa-n urma o sabie bine lucrata cu insemne vechi. Acelasi lucru facu si individul, doar ca lumina lui era un intuneric amestecat cu ura pura.
     Lupta incepu, dar femeia era in dezavantaj deoarece obosea repede si nu putea duce lupta pana la sfarsit. Impreunandu-si mainile, batrana arunca asupra dusmanului un sigiliu care avea sa-l tina inchis in el pana fugeau ei de acolo. Cand cercul de foc se formase in jurul lui ca sa-si implineasca planul, individul arunca asupra batranei o sageata care ii strapunse inima. Barbatul se indrepta spre bebelus. Acesta era improscat cu sangele femeii. Incerca sa-l atinga, dar nu poate. Pe dusumea se vedea cum peste tot era intins sangele batranei si deasupra lui se formase un sigiliu.
    -Nu te vei atinge niciodata de el, se auzi vocea ei.
     Un tepus din sange ii strapunsese acestuia mana. Trebuia sa plece caci teama de surprizele pe care batrana i le facuse era prea mare ca sa se mai gandeasca la copil. Avea destul timp sa-l ucida.
    Cineva
    Cineva
    V.I.P forum
    V.I.P forum


    Mesaje Mesaje : 38

    Reputatie Reputatie : 11

    Vârsta Vârsta : 22

    Localizare Localizare : tg mures

    Hobby-uri Hobby-uri : electronica

    Joburi/Distractii Joburi/Distractii : lipsa

    Umbra raului Empty Re: Umbra raului

    Mesaj Scris de Cineva Dum 13 Mar - 16:45

    interesant dar cam scurt incerca sa faci capitolele mai lungi cam atat de comentat momentan astept sa para capitolul urmator cat mai curand http://www.smiley-fa

      Data/ora curentă este: Sam 21 Sept - 6:04