Gazduire Manga&Anime RoSub
Resurse fan fiction/manga/rpg.

Anunt!
Se cauta membrii staff20%


+3
HoShIkOo!
Alex
Aly
7 participanți

    Viața e complicată

    Aly
    Aly
    New User
    New User


    Mesaje Mesaje : 229

    Reputatie Reputatie : 7

    Vârsta Vârsta : 39

    Localizare Localizare : In tara elfilor !

    Viața e complicată Empty Viața e complicată

    Mesaj Scris de Aly Sam 16 Iul - 22:03

    Viața e complicată

    ~~~Introducere~~~



    - Stop! Te rog , opreste! Doar cuvintele astea mai aveau curajul de a mai iesi din gură . Lacrimile sărate se prelingeau pe fata palidă iar trupul meu tremura de frică.
    - Nu mai fi asa bleagă Amanda, suntem în întarziere! Mai bine multumestemi . Mergi la ce mai tare petrecere ! Oricum daca nu te scotem eu din cameră , aveai de gand sa citesti inca o carte plictisitoare despre vampiri. Vampiri... prostii , esti asa tocilară surioară. Relaxeaza-te ! Aa si nu mai plange , prostuțo!
    - Bine , dar te rog , mergi mai încet. Nu apuc sa mai spun ceva deoarece sunt întreruptă de vocea nervoasă a fratelui meu:
    - Amanda , Amanda..ce nu întelegi din cuvintele : ''Suntem în întarziere?'' , vrei sa ți le spun pe litere? S-u-n-t-e-m ...
    - Opreste!!!! Chiar in momentul acela o lumina ucigatoare ne apare in fata ochilor...''Oprestteee!!''...cuvântul magic , spus prea târziu....
    _____________________

    Frățioare.... te urasc! De ce nu mai ascultat atunci când am spus sa oprești? De ce? Mai lăsat singură ! Asta ti-ai dorit? Sa mori?? Sa ma vezi singură in această lume crudă? In acel moment mii de lacrimi isi fac apariția pe fața mea alba precum zăpada . Azi..azi se împlinesc doi ani..doi ani . Un oftat lung se aude în încaperea decorată in culori inchise . Culoarea predominantă fiind ''negrul''. Culoare asta mă reprezintă , mai bine zis imi reprezintă viața. Mă ridic de pe parchetul maroniu , indreptandu-mă spre oglinda imensă din față mea. Arătam ca orice fată de saptesprezece ani. Slabuță , inaltă . Parul il aveam saten si ochii verzi...acei ochii..numai sunt ca odinioară : calzi si veseli ,ci opusul.Off . Eram imbrăcată intr-o pereche de pantaloni scurti gri si intr- un tricou simplu negru , iar in piciore aveam niste balerini negri.........

    ~~~Va urma~~~

    CONTINUT FIC:Acest fic nu-l contine pe Naruto,ci alte personaje lumea reala/anime.Si nu voi face abuz asupra fic-ului
    Ma rog..asta e doar un inceput..sa stiti despre ce este vorba in fic :)):))...by3.



    Ultima editare efectuata de catre Aly in Dum 17 Iul - 15:26, editata de 3 ori
    Alex
    Alex
    New User
    New User


    Mesaje Mesaje : 291

    Reputatie Reputatie : 8

    Vârsta Vârsta : 29

    Localizare Localizare : Milano

    Hobby-uri Hobby-uri : .......

    Joburi/Distractii Joburi/Distractii : Forums, Last Chaos

    Viața e complicată Empty Re: Viața e complicată

    Mesaj Scris de Alex Sam 16 Iul - 22:07

    suuupeer :P :D astept continuarea :P ;) :))
    HoShIkOo!
    HoShIkOo!
    Fondator forum
    Viața e complicată Fondat10


    Mesaje Mesaje : 1865

    Reputatie Reputatie : 55

    Vârsta Vârsta : 33

    Localizare Localizare : INUKA

    Hobby-uri Hobby-uri : Forumuri ficuri

    Joburi/Distractii Joburi/Distractii : toate

    Viața e complicată Empty Discutie Viata e complicata

    Mesaj Scris de HoShIkOo! Lun 18 Iul - 18:16

    frumos astept nextul!!! :X
    Aly
    Aly
    New User
    New User


    Mesaje Mesaje : 229

    Reputatie Reputatie : 7

    Vârsta Vârsta : 39

    Localizare Localizare : In tara elfilor !

    Viața e complicată Empty Re: Viața e complicată

    Mesaj Scris de Aly Mar 19 Iul - 15:28

    Viața e complicată
    Capitolul 1.


    Lumină. Doar atat văd..o lumină. Doamne , am murit? Oricum nu-mi mai pasă . Macar acum pot fi fericită. Acolo sus alături de familia mea . Scumpa mea familie . Tic-tac-tic-tac...Ceasul , asta inseamnă că : nu am murit! Iupiii..ce fericire . Dar lumina ? Pentru a deslusi acest ''mister'' trebuie să mă trezesc! Că e si usor...Deci : ochiilor deschidetivă!! Incet incetinel ochii mei se deschid , facand-usi aparitia doua perle verzi . O dumnezeule .. a functionat? Eh..nu conteza..deci sursa de lumina venea dinspre geam , semn ca mandrul soare si-a facut aparitia pe cerul senin . Mă asez in șezut examinadu-mi camera . Cum am mai zis : o cameră decorată in culori inchise . Motivul cred ca-l stiti cu toti. Am o viață mizeră si crudă! Vreti să aflati mai multe despre mine? Tot ce trebuie să stiti este că mă numesc Amanda si am saptesprezece ani. Multi adolescenti cred ca la vârsta asta viata e roz. Dar la mine e ''neagră'' . Stau cateodata si mă gandesc : '' Doamne , voi fi vreodată fericită? '' , dar ranspunsul va fi mereu negativ . Gata cu vorbitul , am multe de facut astazi . Ma ridic brusc de pe patul moale si confortabil indreptandu-mă spre baie . După cateva minute de relaxare ies din acea camera , revigorata ca nici o data ..wow am incepu să fac rime . Pân` la 7: 30 trebuie sa fiu imbrăcată , pieptănată ca o scolarită pentru a pleca la scoală ..ce mai scoală.. cu elevi de bani gata ..de acea nu stiu ce caut eu printre ei . Dupa ce termin de facut ce mi-am propus imi iau geanta cu cele necesare pentru această zi si ies val - vartej din casă . O să vă dau cateva amanunte despre cum sunt imbracata dar cred ca nu va intereseaza..da mă rog..deci : intr-o pereche de blugi pana si intr-un tricou alb . In picioare am celebri mei tenesi albi . Simplu. nu? Iar părul ... faimosul meu păr..pai..era lăsat in voia lui pe spatele meu. Drumul spre scoală a fost plictisitor . Oameni care se duceau in stânga / oameni care se duceau in dreapta. La fiecare colt de strada vedeai un aurolac care cerșea . Doamne..oamenii ăstia chiar nu stiu ce inseamna cuvantul ''muncă'' ? Merg , merg si iar merg , o iau la stânga, merg , merg si in față mea isi face aparizia faimoasa mea scoală . Majoritatea elevilor au dat șpagă la profesori pentru a fi acceptati . Offf....iar eu? Invăț zi si noapte si deabia iau un 9 amărât . Intru in incinta scoli , cautandu-mi clasa...bingo! am gasit-o! wow...zgomot..semn ca nu a intrat profesorul de matematica. Multumesc doamne! Intru linistita in sala de clasă indreptandu-mă spre banca mea , prima bancă de langă geam . Am tot felul de speci in clasă : tocilari , ingamfati , copii de bani gata , emotisti etc . etc . Simt ca sunt atinsă pe umar . Care naiba mă deranjază?? Ma ridic nersoasă din bancă cu gandul de al plesni pe ''ăla'', iar in fața mea se afla.....


    gata... :))
    HoShIkOo!
    HoShIkOo!
    Fondator forum
    Viața e complicată Fondat10


    Mesaje Mesaje : 1865

    Reputatie Reputatie : 55

    Vârsta Vârsta : 33

    Localizare Localizare : INUKA

    Hobby-uri Hobby-uri : Forumuri ficuri

    Joburi/Distractii Joburi/Distractii : toate

    Viața e complicată Empty Re: Viața e complicată

    Mesaj Scris de HoShIkOo! Mier 20 Iul - 10:41

    prea multe puncte de suspensie :D :13:
    Hai neeeeeeeexttttttttt!!!!!!!!!!!!!Repejorrrrrrrr
    Aly
    Aly
    New User
    New User


    Mesaje Mesaje : 229

    Reputatie Reputatie : 7

    Vârsta Vârsta : 39

    Localizare Localizare : In tara elfilor !

    Viața e complicată Empty Re: Viața e complicată

    Mesaj Scris de Aly Joi 21 Iul - 22:18

    Capitolul 2

    iar in fața mea se afla.....


    Charllote . Wow , micuta printesa ma atins pe umar? Visez cumva? Nu , nu , sunt suta la suta treaza....cred . Da` sigur a venit cu un scop . Da , da , asta e ! Uff .Tot ce aud din gura ei este ''Bla , bla , bla'' Nimic interesant . O dumnezeule , inca vorbeste?? Frate..ce limbalita are! Bla , bla and bla . M-am tacanit de tot!! Acu` imbin engleza cu romana +... e clar am inebunit!! Vorbesc singura! Cred ca voi sunteti curiosi la ce spune Charllote , nu? Ei bine..eu nu! Dar naa` sa revenim la realitate!
    - Deci , vi la petrecere , nu? Eu doar dau din cap ca o marioneta , asteptand sa plece odata!! Pleaca o data!!! Bye , pa , usss , mars !!!
    - Grozav!! Se intoarce cu spatele si pleaca pentru a imparti invitati! Iuuppiii !! A plecat!!!!!! Acu` pot sta linistita in bancuta mea . Scumpa mea banca . Tovarasea mea , care mi-a fost loiala tot timpul acesta! Aaa..ce bine e . Ia....stati un pic!!!!!! Stop cadru!!!

    ~~~~~Mica discutie~~~~~
    - Amanda , ce dracu` crezi ca faci??? Spun nervoasa asteptand raspunsul fetei!
    - Dexter , taci !! , eu vorbesc prima!!
    - Taci tu Einstein! Eu sunt scriitoarea ! Nu-mi poti vorbi asa ! Eu te-am creat !! Si pot oricand sa scap de acest fic si mai ales de Tine!! Urlu eu incercand sa fiu mai dura .
    - Hoo!! Nu mai urla!! Ca nu sunt surda!! Ma rogg..deci : ce petrecere?
    - Aaa..eu muncesc aici degeaba?? In fine . Ideea sta in felul urmator : TU esti invitata la petrecerea Charllotei!! INTELES ?
    - Inteles !
    - Bine , atuci treci odata in fic , pan` nu ma prinde mama la calculator!!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Deci , sunt invitata la o petrecere , ce fericire , da sigur o sa adorm pe scaun! Sau o sa ma indop cu mancare ! Nimic deosebit ! Colegele mele vor avea parteneri...cea ce eu nu voi avea . Nu sunt inca pregatita pentru o relatie , nu acum . Eu caut un baiat stilat..ehe..Visezi Amanda..visezi . Gandurile mele sunt intrerupte de bosorogul ala de profesor . Doamne..asta nu lipseste niciodata de la scoala? Chiar asa..Nu are si el sotie ? Ma indoiesc..la cum arata!! Zici ca e mos Craciun . Bosorogul se aseaza la catedra..si incepe sa predea lectia..ce mai lectie ! Toata ora m-am uitat dupa muste! Bazzz...Ce naiba o spune ala acolo? Cat face doi plus doi? Pai analfabeti astia nici asta nu stiu! Poate doar sa numere cate pahare cu alcool au baut . Off.. mai sunt cateva minute si termina asta de predat lectia . 1..2..3..ding dong!! S-a sunat!! Ieii..acu` pot sta linistita in banca , lucrand la ''desenul'' meu . Ma rog..nu-s talentata dar sunt pasionata . De mica imi placea sa desenez ..eh..ce mai desene , mai mult mazgaleli , ce vreemuri , ce vremuri Offf. Amanda!! revino cu picioarele pe pamant!!!! Oricum , asta nu-i pamant , mai bine zis iad! Il consider iad pentru ca m-am zbatut ca sa traiesc . Am muncit ! A fost foarte dureros , sa-mi pierd familia la cincisprezece ani . Off , alti adolescenti la cincisprezece ani se sinucid , fura , dar eu nu...m-am chinuit!..
    Alex
    Alex
    New User
    New User


    Mesaje Mesaje : 291

    Reputatie Reputatie : 8

    Vârsta Vârsta : 29

    Localizare Localizare : Milano

    Hobby-uri Hobby-uri : .......

    Joburi/Distractii Joburi/Distractii : Forums, Last Chaos

    Viața e complicată Empty Re: Viața e complicată

    Mesaj Scris de Alex Lun 25 Iul - 9:12

    Capitolul 3???doar nu ai vorbit serios acum 2 zile... :-w
    Aly
    Aly
    New User
    New User


    Mesaje Mesaje : 229

    Reputatie Reputatie : 7

    Vârsta Vârsta : 39

    Localizare Localizare : In tara elfilor !

    Viața e complicată Empty Re: Viața e complicată

    Mesaj Scris de Aly Lun 1 Aug - 13:49

    Capitolul trei ( 3 )


    Ahh..inca o ora , si scap pentru azi din aceasta ''inghisoare''. Acu` sper din tot sufletul ca ora de muzica sa se termine repede , cum s-au terminat si celelalte ore. Sper. Secundele si minutele trec repejor...ahh..inca putin..si..profa intra in clasa ,ahh..atat de aproape ...intra in clasa ..alaturi de o baba? ha? Cine mai e si asta ? O fi scapat de la azilul de batrani , si profa o fi gasit-o pe strazi...si si....neaaa...nu are cum.sau da?Sau...mai concret : e bunica profei!! Da..da , vai da ce inteligenta sunt ! Acu` sa revenim la realitate .. ma doare gura de la atata vorbit. Prea multtt...vorbit!
    - Buna ziua copii ! Va intrebati cine este aceasta doamna. nu?
    Eu ma intrebb!!...doamna? cred ca glumesti ..cum sa fie baba asta o doamna . Nu vezi ce par alb are in cap ?Sau , sau , ce riduri are..
    - Ei..bine elevi. Doamna este de la......''bla bla...Pff...mie somn . Doamne , nu se mai suna odata???? Nu-mi pasa cine este baba asta! Poate sa fie si , si...ehh , nu mai conteaza..''
    - Acum ca v-am povestit despre ce este vorba , doamna doreste sa va auda cantand ! Umm:..''profa se uita prin catalog...''..si :..prima noastra ''candidata'' este Amanda Williams. Haide domnisoara !
    Haa?? Ce ?? O nu nu...eu nu cant!!! Nu cantt!! Daca ma puneti sa cant ..ma..ma..arunc pe geam. Sa va fie clar ! Cu greauu..''Rugata de colegi ... Ai naibi , vor sa ma fac de rusine si s-o dau in bara ! '' . Accept. Ah..mi-e atat de rusine!! Imi vine sa intru cu capul in pamant . Deschid gura lent , lent , iar cuvintele imi ies din gura pe un anumit ritm . Nu am mai cantat de la moarte familiei mele , nu am mai avut curajul ! Incet , incet , termin. Umm..destul de frumos cantecul . Dupa ce termin ''toti'' elevii de cantat , incepe si baba sa vorbeasca :
    - Admisii sunt : bla bla...bla.......bla.....Amanda Williams..bla bla..''Ia , ia stai!!!!!!!!!!!!!!! Stop ! Ce? Eu? Admisa? ce? ha? Admisa unde ? Pe luna ? Ahh..ar trebuii sa fiu mai atenta la ce spun oameni !'' Acum..cei care sunt admisi la : '' Scoala de muzica ''...vor fi rugati sa mearga acasa , si sa se pregateasca pentru maine , Speram ca veti veni toti cei alesi ! Va multumesc . Iar baba iese din sala de clasa urmata de profesoara de muzica . Eu..inca in soc !Nu intelegeam nimic! Ce scoala ? ha?Vreau niste explicati ! Ies din clasa alergand dupa baba aia , mda , am daramat cativa elevi pe tot parcursul drumului , dar..asta e!! Uite-o ! Stand singura pe un scaun din cancelarie...si , citind niste dosare ... Unde or fi toti profesori ? Baa..
    - Doamna ?
    Baba se intoarce cu fata catre mine .
    - Ma scuzati ca va deranjez , dar imi puteti da mai multe detali despre acea scoala ? Si..nu cred ca am posibilitatea financiara pentru a plati ! Imi cer iertare ! Spun , lasand capul plecat de rusine.
    - Domnisoara , nu trebuie sa dati niciun ban ! ''Spuse doamna..adica baba cu un zambet pe buze. '' . Aceasta ''scoala'' este dedicata tinerilor talentati ! Iar noi ii ajutam sa devina cineva in viata ! Acu` fugi si fa-ti bagajele !!
    Vai..da ce ba... doamna draguta. Ma indrept cu pasi repezi spre sala de clasa pentru a-mi strange rechizitele , aruncate in voia lor pe banca mea . Dupa ce termin de facut ce mi-am propus , ies din clasa , apoi din scoala . Frate..ce monotonie e pe afara , oamenii merg de colo colo , obiectivul lor find : sa ajunga mai repede acasa , la fel ca mine. Masinile produc un zgomot infernal , iar in aer e un miros toxic!! Pleahh . Gata Amanda ! Nu te mai gandi la asta! Gandestete ca.. maine este o zi importanta! Off..oare parintii mei sunt mandri de mine ,acolo sus? Poate..Merg ce merg si dau de casuta mea . O casa modesta , cu o gradita superba , cu copaci etc etc . Deschid usa de la intrare intreptandu-ma glont spre camera mea . Uff...ma trantesc cu repeziciune pe pat , gandindu-ma la ziua de azi : invitatia la petrecere , orele , acea doamna .....ah , uitasem complet de petrecere....eh..nu conteaza , ce? nu se pot distra fara mine ? ha? Dupa cateva secunde de gandit , ies din camera , ducandu-ma spre baie . Pasesc in incapere , cu scopul de - a-mi face o baita calda . Ahh..3..4...5 minute de relacsare , ah..ce bine a fost ! Imi infasor trupul cu un prosop gasit la intamplare , si ies din '''incaperea minune''..Intru in camera mea , cautandu-mi pijamaua prin dulap. Aha..!! Bingo! am gasit-o .Pijamaua mea e compusa din : Un tricou alb si pantaloni scurti roz . Simplu . Acu` trebuie sa-mi fac bagajul...Offf..viata mea!! Iau un geamantan si indes in el : hainele mele ! Uff...am terminat!! (cuvintele mele preferate!! ) , ma asez iar in pat , invelindu-ma , ahh..acum pot dormi! sunt foarte foarte..obosita...incet , incet..ochii mei se inchid... , semn ca mos Ene a venit si pe la mine....

    ~~~Va urma~~
    Alex
    Alex
    New User
    New User


    Mesaje Mesaje : 291

    Reputatie Reputatie : 8

    Vârsta Vârsta : 29

    Localizare Localizare : Milano

    Hobby-uri Hobby-uri : .......

    Joburi/Distractii Joburi/Distractii : Forums, Last Chaos

    Viața e complicată Empty Re: Viața e complicată

    Mesaj Scris de Alex Lun 1 Aug - 20:31

    ---Va urma--- urasc cuvintele astea :)) ok...super si partea 3 ;) astept partea 4 :)
    Aly
    Aly
    New User
    New User


    Mesaje Mesaje : 229

    Reputatie Reputatie : 7

    Vârsta Vârsta : 39

    Localizare Localizare : In tara elfilor !

    Viața e complicată Empty Re: Viața e complicată

    Mesaj Scris de Aly Sam 13 Aug - 14:41

    Mersi Alex pentru comentariu..:)..Umm...poze ^^ :

    Amanda
    Charllote
    Baba..=))).......
    HazZaRD
    HazZaRD
    V.I.P forum
    V.I.P forum


    Mesaje Mesaje : 1007

    Reputatie Reputatie : 13

    Vârsta Vârsta : 27

    Localizare Localizare : Tulcea

    Hobby-uri Hobby-uri : Box

    Joburi/Distractii Joburi/Distractii : Liceu

    Viața e complicată Empty Re: Viața e complicată

    Mesaj Scris de HazZaRD Vin 3 Feb - 20:10

    Cand pui neXtul ? :band:
    HoShIkOo!
    HoShIkOo!
    Fondator forum
    Viața e complicată Fondat10


    Mesaje Mesaje : 1865

    Reputatie Reputatie : 55

    Vârsta Vârsta : 33

    Localizare Localizare : INUKA

    Hobby-uri Hobby-uri : Forumuri ficuri

    Joburi/Distractii Joburi/Distractii : toate

    Viața e complicată Empty Re: Viața e complicată

    Mesaj Scris de HoShIkOo! Vin 3 Feb - 21:07

    nexttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
    vreau next :X
    te roggg
    Co.
    Co.
    Membru forum
    Membru forum


    Mesaje Mesaje : 257

    Reputatie Reputatie : 2

    Vârsta Vârsta : 26

    Localizare Localizare : Bucharest

    Hobby-uri Hobby-uri : happy

    Joburi/Distractii Joburi/Distractii : forumurile,muzica,facebook

    Viața e complicată Empty Re: Viața e complicată

    Mesaj Scris de Co. Sam 31 Mar - 16:42

    Imi pare rau ca nu are o familie.
    Oricum ficul mi-a placut si vreau next.
    sarah chan
    sarah chan
    Membru forum
    Membru forum


    Mesaje Mesaje : 71

    Reputatie Reputatie : 3

    Vârsta Vârsta : 29

    Localizare Localizare : Undeva in lume

    Hobby-uri Hobby-uri : Nothing

    Joburi/Distractii Joburi/Distractii : RPG

    Viața e complicată Empty Re: Viața e complicată

    Mesaj Scris de sarah chan Vin 13 Apr - 0:11

    Imi place foarte mult acest fic, si nu am comentari de facut, descrierea e numai buna dialog exista sentimente locuri si alte descrieri mai amanuntite prezente si ele deci nu primesti nicio critica. Idea este foarte interesanta si originala imi place si sunt nerabdatoare sa citesc si urmatorul capitol.
    Fake~Smile
    Fake~Smile
    New User
    New User


    Mesaje Mesaje : 68

    Reputatie Reputatie : 2

    Vârsta Vârsta : 27

    Localizare Localizare : Undeva intre vis si realitate

    Hobby-uri Hobby-uri : buna

    Joburi/Distractii Joburi/Distractii : sa ii fac pe oameni sa zambeasca

    Viața e complicată Empty Re: Viața e complicată

    Mesaj Scris de Fake~Smile Vin 13 Apr - 11:44

    E superb ! Succes si haide cu next-ul mai fataaaaaaaaaaaaaaa!!!!

    Continut sponsorizat


    Viața e complicată Empty Re: Viața e complicată

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mier 15 Mai - 17:32